Arctic Man

ARCTIC MAN

Termín: 8.-12. April 2020

Čo je Arctic Man? Je to pretek pre tímy skladajúce sa z 2-členných družstiev, ktorý testuje rýchlosť a vytrvalosť pretekára (lyžiara, snowboardistu) a konskú silu snežného skútra (zručnosti druhého člena tímu, jazdca na snežnom skútry). Odvaha a kvalita prípravy sú základnými prvkami tohto 2 – členného tímu, skladajúceho sa z lyžiara (snowboardistu) a jazdca na snežnom skútry. Arctic man je jedným z najťažších svetových zjazdových pretekov a zároveň vzrušujúci pretek na snežných skútroch. To všetko v jednom spojení. Lyžiar-snowboardista začína štartovať v nadmorskej výške 1768 metrov, pričom prejde prevýšením (zjazdí) 518 metrov, vzdialenosť približne 3,2 km, až príde do úzkeho kaňonu, kde sa stretáva (čaká na neho pripravený 2. člen tímu) so skútristom. Na tomto mieste sa za jazdy lyžiar chytí vlečného lana, ktoré je upevnené za snežným skútrom (člena jeho tímu) a skútrista ťahá lyžiara 3.5 km na vrchol kopca, pričom niektorý lyžiari dosahujú pri tomto vlečení rýchlosť až 138 Km/h. Na vrchole tohto kopca (mieste na to vyznačenom) sa lyžiar pustí vlečného lana a zlyžuje kopec do cieľa, čo je cca 366 metrové prevýšenie, v čo najvyššej rýchlosti.

Heslo Arctic Man znie: „ CHOĎ RÝCHLO“ alebo „CHOĎ DOMOV „

Na toto podujatie prichádzajú súťažiaci a diváci z celej Ameriky, ako aj z rôznych kútov sveta. Strávia tu nádherný týždeň v prekrásnom prostredí zasnežených kopcov a ľadovcov, s úžasnou scenériou pohoria Hoo Doo Mountains. Celé podujatie sa odohráva v jednej z najkrajších oblastí na svete, určenej na skútrovanie, adrenalínové športy a je rajom pre skialpinistov.
Zasnežené vrcholy kopcov, ľadovce a nádherná jarná akcia budú pre Vás nezabudnuteľným zážitkom. Arctic man nie je len o samotných pretekoch, ale je to aj najväčšie stretnutie milovníkov snežných skútrov a vyznávačov tohto športu, ktorí milujú jazdu na snežných skútroch v nádherných podmienkach, pričom ani jeden deň, nemusíte jazdiť po rovnakej trati a rovnakom mieste. Hoo Doo Mountains ponúkajú nekonečné množstvo tratí určených na skútrovanie, lyžovanie a Heli Ski. Každý si tu príde na svoje.

Tejto akcie sa zúčastňujú celé rodiny, kamaráti, vyznávači adrenalínových športov, ktorí kempujú celý týždeň, kde majú pripravený bohatý sprievodný program a rôzne akcie, diskotéky, dobré jedlo a mnoho viac.

Ale na čo o tom písať. Treba to prísť zažiť, určite to stoji za to! My sa Vám postaráme a zabezpečíme kompletný servis od prenájmu autokaravanu až po prenájom snežného skútra, výbavy… Samozrejme pre tých odvážnejších a súťaženia chtivých nie je problém zabezpečiť aj prihlášku na tento pretek, avšak treba vopred triezvo zhodnotiť svoje schopnosti a zručnosti.

Ďalej môžu byť zahrnuté do balíka niektoré z týchto aktivít:

  • Heli Ski
  • lyžovanie v rezorte
  • skialp výpravy
  • Ice Fishing
  • Ice Climbing
  • snežné skútre
  • prelet ponad ľadovec / vyhliadkové lety
  • sled dog tour (jazda na psích záprahoch)
  • poľovačka